Perde Sistemleri

Stor Perde:

Stor perde kullanılan mekana sade ama hoş bir görüntü kazandırır. Diğer perde çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Uygulanacak mekanın dizaynına göre kumaş, koton, hasır yada bambu stor tercih edilebilir. Stor perde tek başına mekanlarınıza şık bir görünüm kazandırabileceği gibi diğer perdelerle de birlikte kullanılabilir.

  • Ev ve Ofislerde güneşlik olarak kullanılır.Uygulanacak mekanlarda modern,dekoratif,pratik ve ekonomik çözümler yaratır.
    Yaylı.zincirli veya uzaktan kumandalı olarak çalışabilir.
    Uzun ömürlü, kir tutmayan apresi sayesinde çabuk kirlenmez.Kirlendiğinde ise yıkanabilir.
    Çeşitli modellerde ve renklerde üretilir.

 

 
 

Mekanizma:
Stor perde bir boru üzerine perdenin yaylı veya zincirli bir mekanizmayla sarılamasıyla açılıp kapanır.

Malzeme seçenekleri:
� Kumaş
� Ahşap
� Bambu
� Hasır

Kullanım Şekilleri:
� Karartma Perdesi
� Güneş ışığını absorbe eden perdeler
� Güneşlik
Tarz:
� Düz
� Desenli
� İşlemeli
� Dantelli
� Etek Oymalı
� Saçaklı
� Ponponlu

 

Duble perde uygulaması: Klasik ve zarif çizgilere sahip mekanlar için önerilen bu sistemde özellikle kalın gölgelikler dekoratif bir işlev kazanıyor. Duble perdelerin en önemli avantajı, her iki yüzünün de rahatca kullanılabiliyor olması. Klasik evlerde değişiklik arayanlar için iyi bir seçenek.
 
 
Korniş perde: Günümüze kadar gelen ve en bilindik perde asma sistemi. Dikişli ya da serbest pililer yapılarak rayın üzerine asılan tül ve gölgelik sisteminde ray mekanizmasını gizlemek için veya kartonpiyer perdelik içine asabilirsiniz. Gölgeliklerinizi farklı iki yanda toplayarak evinize zenginlik katabilirsiniz.

Ahşap panel perde: Perdelerinizi pencerelerle sınırlamak istemiyorsanız geniş duvarlarınızda yere kadar uzanan ahşap panel perdeler kullanarak diğer kumaş perdeleriniz ile birlikte daha işlevsel ve dekoratif mekanlara sahip olabilirsiniz. Ahşap panel perde sisteminde perde bantları için jüt, bambu ve ahşap örgülü naturel malzemeler tercih edebilirsiniz.

Rustik perdeler: Tavan ya da duvarınıza herhangi bir mekanizmayı uygulamak istemiyorsanız rustik tarz perdeler sizin için ideal bir çözüm olabilir. Farklı malzeme seçenekleri bulunan askı boruları üzerine halkalar, metal mandallar ya da kurdele yardımı ile asacağınız perdenizi dilediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz. Özellikle yazlık evlerde tercih edilecek bir çözüm.

Rulo katlamalı perde: Katlamalı perde seçenekleri arasında yer alan bu sistemde, perdeyi uzun kordonları sayesinde yukarı doğru rulo yaparak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dikey perde: Küçük ve fazla ışık almayan bir eviniz varsa bu tarz bir çözüm sizin için en uygunu olabilir. Kolay kumanda sistemi sayesinde evlerde ferah mekanlar yaratmayı mümkün kılan bu sistem, özellikle yüksek tavanlı yerlerde daha sık kullanılabilir. PVC veya kumaş olarak farklı renk ve desenler sayesinde zevkli mekanlar oluşturabilirsiniz